Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon , istenmeyen tüylerin lazer ışınları kullanılarak kalıcı bir şekilde yok edilmesidir. Lazer Epilasyon yapılırken vücudunuza temas eden milisaniyelik lazer ışınlarıyla melonin adı verilen tüylere renk veren pigmente ulaşılır ve kıl kökünü tahrip ederek kıl kökünü yok eder.

Lazer epilasyon yapmadan önce merkezi seçerken güvenilirliği ve bu merkezin sağlık kuruluşu olması zorunludur. Bu merkezlerde kullanılan cihazlar, ten tipine uygunluğu, hijyen vb. etkenlere dikkat edilmezse olumsuz sonuçlar görülmesi kaçınılmazdır. Ayrıca sizi bir uzamanın görmesi önemlidir.

  • Kıl yapısı ve ten rengine göre lazer epilasyona uygun olup olmadığınız belirlenmeli ve nasıl bir süreç planlanacağı konusunda bilgi almalısınız.
  • Lazer epilasyon yapılacak bölgede açık yara, enfeksiyon varsa lazer epilasyon yapılmaz. Hamile ve emziren kadınlarda , kronik cilt hastalıkları, epilepsi, ışıkla tetiklenen herhangi bir hastalığı olan kişilere , beyaz tüylere sahip kişilerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi hastalarında önerilmiyor. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzmana danışın.
Lazer Epilasyon Nedir? Turkuaz Medikal Grup
Lazer Epilasyon İşlemi
  • Lazer epilasyonda seans sayısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak vücut bölgesinde 4-5 seansta, yüz bölgelerinde 6-10 seansta verim alınır. Lazer epilasyon öncesinde birkaç ay öncesinden tüylerinizi kökünden alan ağda, epilatör gibi yöntemlerle almamış olmalısınız.

İlk seansa tüylerinize müdahale etmeden gelmeniz, kıl yapısı görülebilmesi açısından avantaj sağlar. Cildin yakın tarihte güneş ışığına maruz kalarak bronzlaşmamış olması gerekir.

Lazer Epilasyon Cihazlarına göz atmak için ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbete Başla
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba! 👋 Bizimle iletişime geç.